Eli,Iva,Hanka

Kdosi řekl, že opravdový přítel je ten, který zná písničku v tvém srdci a dokáže ti jí zazpívat, když ty sám jsi ztratil slova. Takových písniček znám několik, přesto mám pocit, že nikdo nezná tu mojí...

Témata

HLEDEJ

čas

nakupujte jednoduše

Nakupnicentrum.cz Parfemy.cz Prozdravi.cz Hodinky.cz Krasa.cz

HLASUJ

Český toplist nejlepších stránek

Toplink - katalog odkazů

www.weblight.cz Weblight.cz Weblight.cz

internet pro děti


    DISNEY

používám už dlouho

Získejte Firefox!

kuk

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Obrazki.cz - Tapety na plochu

KÁVIČKA

Káva - sedmero zajímavostí


Káva zajímavostiNázory na kávu se různí. Zatímco někteří si ráno bez pravidelného šálku lahodného nápoje ani neumějí představit, jiní se ohánějí hrozbou zdravotních problémů. Ať už je povzbudivý kofein nebezpečný nebo ne, faktem zůstává, že se bez něj neobešla spousta géniů.

Víte, že…

… kávová zrna obsahují 1,2 až 2,5 % kofeinu?

… šálek kávy obsahuje přibližně 0,2 g kofeinu?

… Honoré de Balzac tvrdil, že káva je „motorem myšlenek“? Prameny uvádějí, že tento francouzský literát dokázal při intenzivní práci vypít až šedesát šálků kávy denně.

… podobné množství kávy konzumoval i francouzský filozof Voltair? Na varování lékaře, že má na něj káva účinky jako pomalu působící jed, odpověděl: „Máte pravdu, na mě tento jed působí už osmdesát let.“

… Ludvik van Beethoven si potrpěl na to, aby byl jeho šálek kávy připraven přesně ze šedesáti kávových zrn?

… rekord v pití kávy drží Mr. Gemsock z Clevelandu? Během čtyřiadvaceti hodin dokázal vypít neuvěřitelných osmdesát pět velkých hrnků kávy.

… lidem, kterým požívání kávy působí zdravotní potíže, ale přesto se jí nechtějí vzdát, může být náhražkou káva bez kofeinu? Ta obsahuje lahodné látky, které vznikají pražením zrn, a zahání únavu stejně jako kterákoli jiná káva, ale neovlivňuje činnost srdce.
Žádné komentáře