Eli,Iva,Hanka

Kdosi řekl, že opravdový přítel je ten, který zná písničku v tvém srdci a dokáže ti jí zazpívat, když ty sám jsi ztratil slova. Takových písniček znám několik, přesto mám pocit, že nikdo nezná tu mojí...

Témata

HLEDEJ

čas

nakupujte jednoduše

Nakupnicentrum.cz Parfemy.cz Prozdravi.cz Hodinky.cz Krasa.cz

HLASUJ

Český toplist nejlepších stránek

Toplink - katalog odkazů

www.weblight.cz Weblight.cz Weblight.cz

internet pro děti


    DISNEY

používám už dlouho

Získejte Firefox!

kuk

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Obrazki.cz - Tapety na plochu

co rozum nebere

Sedmadvacetiletá Američanka Emily Gillette před startem letadla kojila téměř dvouletou dceru. Stevardovi se to však nelíbilo a rodinu nechal vyloučit. Žena proto podala na aerolinky Delta Air Lines stížnost, uvedl americký zpravodajský server MSNBC.com.

Matka dítěte se podle stevarda nechovala diskrétně. Proto ji vyzval, aby si přes dítě a prs přehodila přikrývku. Žena to však odmítla.

Matka uvedla, že letos 13. října kojila 22měsíční dceru River ve chvíli, kdy se letadlo společnosti Delta chystalo ke vzletu z Burlingtonského mezinárodního letiště ve státě Vermont. Rodina letěla navštívit své známé v New Yorku.

"Bylo deset hodin večer, letadlo mělo tři hodiny zpoždění. Seděla jsem u okénka v předposlední řadě, vedle seděl u uličky můj manžel Brad. Dcerku jsem kojila tak, aby můj prs nebyl vidět. Chtěla jsem ji uklidnit a pomoci jí, aby lépe zvládla odlet," uvedla pro deník Burlington Free Press Emily Gillette. Podle ní je známo, že dětem kojení při vzletech pomáhá lépe se vyrovnat se změnou výšky.

Stevard se Emily snažil dát pokrývku, aby s ní zahalila dceřinu hlavičku. Matka to však odmítla s tím, že má právo na to, aby své dítě jako pasažérka letu nakojila, uvedl server MSNBC.com.

Nedělala scény a letadlo opustila
O několik minut později se stevard vrátil s kontrolorem palubních lístků, kterého předtím požádal, aby rodinu z letu vyřadil.

"Nechtěla jsem dělat žádné scény a proto jsem souhlasila. Byla to pro mě trapná situace a toto byla moje reakce. Musím však uznat, že jsem jednala neuváženě, vždyť jsem jen dělala to, co je pro mou dceru nejlepší," řekla matka agentuře AP.

"Nemohla jsem se ani rozčílit, natož se s někým hádat. Ještě by mi to nakonec vyčetli," dodala.

Matka má právo kojit své dítě na veřejnosti
"Emily Gillette podala stížnosti na společnost Delta Air Lines a na společnost Freedom Airlines, která let 6160 z Burlingtonu do New Yorku s Deltou sdílela," uvedla právnička Elizabeth Boeppleová, která ženu zastupuje.

"Matka má právo na kojení v letadle, pokud dítě kojí diskrétně, tak, aby to ostatním lidem nevadilo," uvedl mluvčí aerolinek Freedom Paul Skellon, se kterými žena letěla při mezipřistání. "Náš stevard ženu požádal, aby použila přikrývku. Ta ji však použít odmítla a to je vše, co o tom vím," dodal. 

Do případu se vložila i Vermontská komise pro lidská práva. "Matka může ze zákona kojit své dítě kdekoli na veřejném prostranství," vysvětlil deníku Burlington Free Press výkonný ředitel komise Robert Appel.