Eli,Iva,Hanka

Kdosi řekl, že opravdový přítel je ten, který zná písničku v tvém srdci a dokáže ti jí zazpívat, když ty sám jsi ztratil slova. Takových písniček znám několik, přesto mám pocit, že nikdo nezná tu mojí...

Témata

HLEDEJ

čas

nakupujte jednoduše

Nakupnicentrum.cz Parfemy.cz Prozdravi.cz Hodinky.cz Krasa.cz

HLASUJ

Český toplist nejlepších stránek

Toplink - katalog odkazů

www.weblight.cz Weblight.cz Weblight.cz

internet pro děti


    DISNEY

používám už dlouho

Získejte Firefox!

kuk

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Obrazki.cz - Tapety na plochu

kojení

Kojení nemusí být vždy jednoduché....

…....a to mi dá za pravdu řada z Vás, které moc kojit chtěly, ale z jakéhokoliv důvodu nemohly, nebo jim to nešlo.


Já kojím své druhé dítě. U prvního opravdu problém nebyl. Dcerka se krásně až předpisově přisála a prostě pila. Nemohla jsem si na nic stěžovat. De fakto jsem si o kojení ani nic nepřečetla, prostě jsem to brala jako hotovou věc. Dcerku jsem kojila 14 měsíců, než se sama odstavila.

U druhého dítěte jsem byla přesvědčená, že kojení bude "brnkačka", takže žádné lahvičky - které jsem si u první dcerky nakoupila a posléze půjčila - žádné dudlíky , prostě jsem si řekla, že budu kojit a láhve přece nepotřebuji.

Syn se narodil v parném létě minulého roku. Byl největší z dětí na pokoji, prostě nepřehlédnutelný a tolik žíznivý. U prsu byl skoro pořád. Když jsme spolu usnuli, tak jej sestřička dala do postýlky a on začal brečet. Pomohlo zase přiložit. Ale na váze se to vůbec neprojevilo.

Kojení Po návratu domů jsem začala mít potíže. Zarudnutí, bolesti a vysoká teplota. Sestřička na gynekologii mi doporučila jogurtové zábaly - fakticky pomohly, jenom jsem všude cítila jogurt až mi z toho nebylo dobře.
Další týden příšerného vedra a další problém s kojením. Popraskaly mi bradavky. Kojení bylo šílené, bolestivé, hrozné.
Že by pomohly mastičky se říct nedá. Po poradě s gynekologem jsem na bradavkách nechala zaschnout mat. mléko a chodila "jen tak" - super pro prsa , možná i pro manžela , příšerné pro mě. Prsa byla těžká, mléko z nich odkapávalo, pořád jsem chodila ostříkávat - no hrůza a děs.
Jenomže nic se nelepšilo. Už jsem byla zoufalá. Jít kojit na veřejnost - velký problém, nikam jsem nemohla, synek preferoval pouze a jenom polohu v leže a kde si pohodlně lehnout, že ? Bolesti byly příšerné. Fakt. Kolikrát jsem si říkala, že s kojením skončím, že to nemá cenu. Že existují umělá mléka s flaškou a dudlíkem. Manžel byl na mě naštvaný, že se takhle trápím. Nakonec vše vyřešila už 3. návštěva gynekologa v době šestinedělí - no jo, byla jsem tam pečená vařená, asi se mně tam líbilo

Ten, když viděl "čím kojím", tak se divil, že vůbec kojím. Napsal mi antibiotika a genciánovou violeť. Zakázal mastičky. A sušit a sušit. Prý nejlépe nekojit aspoň 24 hodin. Uf. Takže jsem koupila jedno baleni umělého mléka, jednu lahvičku a jeden dudlík. A staral se manžel. A že mu to panečku šlo. Škoda že jen týden. Týden totiž trval příkrm synka + kojení. Po týdnu se mi z umělého mléka poblinkal a tím jsme skončili.
Teď už 10 měsíců kojím bez jakýchkoliv potíží. A jen tak, jak vidím svého hladovce, nepřestanu.

Co bych doporučila všem Vám, kterým kojit nejde?

Nebát se zeptat, jít si pro radu třeba několikrát i s dítětem, nechat si ukázat techniku kojení. A hlavně věřit si. A pokud už problém máte, jít ho řešit hned a nenechávat vše dojít tak daleko, odkud není návratu - tedy v kojení.Děti, které mají gen nazvaný FADS2 a jsou kojeny, díky kojení dosahují vyšší inteligence. Dobrá zpráva je, že tento gen má kolem devadesáti procent lidí a inteligenci zvyšuje v průměru o sedm bodů.

Gen, který studovali vědci z londýnské Kings College, ovlivňuje metabolismus polynenasycených mastných kyselin (takzvaných Pufas), které se v mozku hromadí během prvních měsíců po narození. Pufas jsou obsažené v mateřském mléce a má se za to, že významným způsobem ovlivňují růst nervových zakončení a vývoj mozku.

Vědci zkoumali výsledky předchozích studií, které sledovaly přes 3 000 dětí z Velké Británie a Nového Zélandu. Jak uvádí BBC, v rámci těchto studií bylo u dětí měřeno IQ mezi pěti a třinácti roky věku. Na Novém Zélandě bylo kojeno 57 procent dětí, které dosahovaly IQ od 55 do 147 bodů. Ve Velké Británii bylo kojeno 48 procent dětí, které dosahovaly IQ od 52 do 145 bodů. Vzorky DNA ukázaly, že 90 procent dětí z obou skupin mělo alespoň jednu kopii té verze genu FADS2, který způsobuje, že kojení vede k vyšší inteligenci.

"Tyto výsledky ukazují, že většina rodičů může pozitivně ovlivnit inteligenci svých dětí kojením," říká doktorka Belinda Phippsová z anglické nadace pro porodnictví.

Žádné komentáře