Eli,Iva,Hanka

Kdosi řekl, že opravdový přítel je ten, který zná písničku v tvém srdci a dokáže ti jí zazpívat, když ty sám jsi ztratil slova. Takových písniček znám několik, přesto mám pocit, že nikdo nezná tu mojí...

Témata

HLEDEJ

čas

nakupujte jednoduše

Nakupnicentrum.cz Parfemy.cz Prozdravi.cz Hodinky.cz Krasa.cz

HLASUJ

Český toplist nejlepších stránek

Toplink - katalog odkazů

www.weblight.cz Weblight.cz Weblight.cz

internet pro děti


    DISNEY

používám už dlouho

Získejte Firefox!

kuk

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Obrazki.cz - Tapety na plochu

kojení

Kojení snižuje riziko rakoviny prsu u starších prvorodiček

Kojení prospívá nejen dítěti, ale i matce.

"Kojení nabízí ochranu před rakovinou prsu všem ženám, dokonce i těm, které měly první těhotenství až v pozdějším věku," tvrdí docentka Giske Ursinová z univerzity USCLA v Los Angeles. Poskytování mateřského mléka novorozenci může tedy prospět nejen jemu samotnému, ale může i starší prvorodičky ochránit před tolik rozšířeným zhoubným nádorem prsu.

19.4. 2007 09:13

LOS ANGELES - Předchozí studie prokázaly, že ženy mající první porod po pětadvacátém roce života, nebo ty, které mají méně než čtyři děti, jsou ve vysokém stupni rizika onemocnění rakovinou prsu.

Těhotenství právě před pětadvacátým rokem a vysoký počet porodů pak ženu před zhoubným nádorem prsu ochraňuje. Nová studie navíc dokázala, že i když je tohle pravidlo porušeno, klíčovou roli může sehrát právě kojení. Pokud matky živí své dítě z prsu, riziko rakoviny se výrazně sníží, ačkoli poprvé rodily ve vyšším věku nebo přivedly na svět malý počet potomků.

Poslední komentáře
14.05.2021 00:55:38: O tom, že kojení snižuje riziko rakoviny prsů už jsem četla. Ale že jen u starších kojících žen, to ...