Eli,Iva,Hanka

Kdosi řekl, že opravdový přítel je ten, který zná písničku v tvém srdci a dokáže ti jí zazpívat, když ty sám jsi ztratil slova. Takových písniček znám několik, přesto mám pocit, že nikdo nezná tu mojí...

Témata

HLEDEJ

čas

nakupujte jednoduše

Nakupnicentrum.cz Parfemy.cz Prozdravi.cz Hodinky.cz Krasa.cz

HLASUJ

Český toplist nejlepších stránek

Toplink - katalog odkazů

www.weblight.cz Weblight.cz Weblight.cz

internet pro děti


    DISNEY

používám už dlouho

Získejte Firefox!

kuk

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Obrazki.cz - Tapety na plochu

NĚCO OD VÍNA

Test ukáže, jestli Vás po vínu rozbolí hlava

Většina z nás to zná: bohatá večeře, vybrané víno, a pak, po několika hodinách, bušení srdce a bolest hlavy. Nový přístroj, který vyvinula Univerzita v Berkeley, teď ale umí předem určit, jestli je pravděpodobné, že vás z určitého druhu červeného vína rozbolí hlava.

Chemici, kteří spolupracují s NASA, přišli s přístrojem, který umí lehce určit ty chemikálie, které jsou podle názoru mnoha vědců odpovědné za bolest hlavy po požití vína i jiných druhů pití a jídla. Chemické sloučeniny zvané biogenní aminy se přirozeně vyskytují v mnoha druzích zrajících či nakládaných poživatin včetně vína, čokolády, sýra, oliv, ořechů a uzenin.

"Jídlo, které jíme, je neuvěřitelně napojeno na chemické pochody v našem těle," říká Richard Mathies. Jak uvádí agentura AP, někteří lidé jsou na biogenní aminy hodně citliví a po požití jídla či pití, které jich obsahuje velké množství, trpí bolestí hlavy a bušením srdce. Z alkoholických nápojů je pro takové lidí nejméně vhodné červené víno, které obsahuje aminů mnoho, a nejvhodnější zřejmě pivo, které jich obsahuje jen málo. Prototyp nového přístroje, který je velký asi jako malý příruční kufřík, je s to určit úroveň aminů v daném vzorku - zatím jen vzorku tekutém - během pěti minut.

Žádné komentáře