Eli,Iva,Hanka

Kdosi řekl, že opravdový přítel je ten, který zná písničku v tvém srdci a dokáže ti jí zazpívat, když ty sám jsi ztratil slova. Takových písniček znám několik, přesto mám pocit, že nikdo nezná tu mojí...

Témata

HLEDEJ

čas

nakupujte jednoduše

Nakupnicentrum.cz Parfemy.cz Prozdravi.cz Hodinky.cz Krasa.cz

HLASUJ

Český toplist nejlepších stránek

Toplink - katalog odkazů

www.weblight.cz Weblight.cz Weblight.cz

internet pro děti


    DISNEY

používám už dlouho

Získejte Firefox!

kuk

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Obrazki.cz - Tapety na plochu

tohle možná nevíte

Už od okamžiku zplození ovlivňuje dítě celá řada faktorů, které mohou formovat jeho budoucnost.

Už od okamžiku zplození ovlivňuje dítě celá řada faktorů, které mohou formovat jeho budoucnost.

Středa 30.1. 2008, 16:00

Na první pohled to zní poněkud šarlatánsky. Ale už na ten druhý to má svoji logiku. Jestliže má na zdraví a kvalitu života dospělého člověka vliv prostředí, ve kterém žije, proč by ho nemělo mít i na malé novorozeně?


Už od okamžiku zplození ovlivňuje dítě celá řada faktorů, které mohou formovat jeho budoucnost. Nejde jen o to, zda se miminko narodí do krásného teplého letního počasí bez bacilů kroužících ve vzduchu, ale své slovo má také doba, ve které maminka otěhotněla, zda s plodem v bříšku prošla chřipkovou epidemií nebo třeba pylovou sezonou. Nakonec i matčina životospráva a jídelníček se podle sezony odlišují…

Jarní děti

Hlavní znamení: Optimistické a šťastné děti
Květnoví lidé údajně patří k nejšťastnějším vůbec. Jejich životní nastavení ovlivnil podle jedné z teorií fakt, že jejich první životní zkušeností byl prosluněný den a příjemné teplo, které prospívalo jejich aklimatizaci po porodu.

Co jste možná nevěděli:
* Jarní děti se rodí poněkud delší než děti v jiných ročních obdobích. Podle jedné australské studie jsou chlapci narození v jarních měsících v 18 letech v průměru o 0,5 cm vyšší než jejich vrstevníci.

* Jarní lidé žijí v průměru nejdéle.

* Děti narozené v březnu až květnu jsou ve srovnání s ostatními údajně zvídavější a rády objevují nové věci. Až se tedy bude vaše batole opět dobývat do šuplíku ve vaší pracovně, vzpomeňte si, ve kterém měsíci se
narodilo!

Letní děti

Hlavní znamení: Jsou to usměvavé a zdravé děti.

Ti, kteří spatřili světlo světa v letních měsících, trpí v prvních týdnech života daleko méně nemocemi z nachlazení, kašlem či rýmou.
Červen, červenec a srpen jsou opravdu super měsíce pro narození dítěte. Nejenže hezké počasí povzbuzuje dobrou náladu, prázdninová atmosféra navíc dodává pocit klidu a pohody.

Dny jsou delší a počasí stálé, takže maminky s kočárkem mohou trávit hodně času venku. Jedinou komplikací může být přílišné horko - miminka se nikdy nesmějí nechávat na sluníčku a je třeba dbát na to, aby se nepřehřála.

Co jste možná nevěděli:
* V létě narozené ženy mají méně dětí. Jedna z teorií je, že děti narozené v létě jsou počaty na podzim a v zimě, což znamená, že jejich zárodky jsou více vystavovány studenému počasí a sezonním infekcím. Podle odborníků právě to může mít vliv na plodnost.

* Neví se proč, ale až tři čtvrtiny dětí s dyslexií se narodí právě v létě. Na druhou stranu jiné studie říkají, že dívky narozené v létě dosahují lepších studijních výsledků než jejich kolegyně narozené v podzimních nebo zimních měsících.

* Podle amerického časopisu Parents se v letních měsících rodí více chlapců než dívek. Hoši jsou prý obecně po narození slabší, takže tato skutečnost je chápána jako určité ‚podání ruky‘ od přírody - zkrátka aby nemuseli v zimě čelit chladu a nemocem.

Podzimní děti

Hlavní znamení: Bystré hlavičky a zdatní sportovci

Děti narozené v podzimních měsících bývají ve škole těmi nejstaršími ve třídě. V tomto věku hraje každý měsíc celkem výrazný vliv, co se dovedností a znalostí týká: podzimňátka tak mají celkem obstojnou šanci dosahovat lepších výsledků v učení i ve sportu než ostatní jejich vrstevníci. Hlavní nevýhodou podzimního děťátka je nesporný fakt, že poslední ‚nejdelší‘ měsíce si rodička prožije v parném létě. Na druhou stranu Vánoce už bude trávit v rozšířeném kruhu rodiny!

Co jste možná nevěděli:
* Děti narozené v září, říjnu či listopadu mají obecně lepší zdraví a celkově prý žijí déle. Negativem je, že padne-li termín porodu na začátek podzimu, existuje riziko alergií. Odborníci vycházejí z toho, že matky byly v posledním trimestru těhotenství vystaveny pylu - alergenům.

* Podle anglických fotbalových fanoušků je pravděpodobnost, že se profesionální fotbalista narodí na podzim, dvojnásobně vyšší. Fanoušci ze zbytku světa tvrdí, že je to nesmysl. Ano, Tomáš Rosický nebo Milan Baroš se narodili v říjnu, ale co Pavel Nedvěd, Jan Koller, Petr Čech…?

Zimní děti

Hlavní znamení: Odolní jedinci a výborní finančníci.

Až 37 procent lidí, kteří vynikali v sázení a hrách, se údajně narodilo v zimě. Možná je to tím, že děti narozené v zimních měsících jsou úžasní bojovníci. Přišli na svět v době nejrůznějších chřipkových epidemií a s nimi se člověk opravdu musí poprat. Ńa druhou stranu - všechno zlé je k něčemu dobré. Častá nachlazení a rýmy mohou pomoci člověku vybudovat silný imunitní systém proti virům.

Co jste možná nevěděli:
* Sedmileté děti narozené v zimě daleko lépe skórovaly v sérii testů inteligence než letní děti.

* Zimní děti mají v dospělosti tendenci k nadváze.

* Děti narozené v prosinci, lednu či únoru mají dar přátelství, pochopení a tolerance.