Eli,Iva,Hanka

Kdosi řekl, že opravdový přítel je ten, který zná písničku v tvém srdci a dokáže ti jí zazpívat, když ty sám jsi ztratil slova. Takových písniček znám několik, přesto mám pocit, že nikdo nezná tu mojí...

Témata

HLEDEJ

čas

nakupujte jednoduše

Nakupnicentrum.cz Parfemy.cz Prozdravi.cz Hodinky.cz Krasa.cz

HLASUJ

Český toplist nejlepších stránek

Toplink - katalog odkazů

www.weblight.cz Weblight.cz Weblight.cz

internet pro děti


    DISNEY

používám už dlouho

Získejte Firefox!

kuk

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Obrazki.cz - Tapety na plochu

tohle možná nevíte


Pondělí 21.1. 2008, 11:00

Zimní počasí nahrává šíření pneumokokových infekcí. Vyskytují se poměrně často a působí řadu onemocnění.


Když se řekne pneumokok, řada lidí se vyděsí. Představí si smrtelnou formu tohoto onemocnění. Přitom bakterie pneumokoka se běžně vyskytují v nosohltanu mnoha dětí, které jím ale neonemocní (20 až 40 procent). Pokud se však bakterie přemnoží, nákaza se nejčastěji projeví jako zánět dutin, zánět středního ucha, v těžších případech zápal plic. U nejtěžších případů se objeví menigitida či sepse, což může skončit až smrtí (ročně u nás na tuto nemoc zemře okolo 5 osob).

Pneumokok se šíří kapénkovou nákazou, takže se mu dobře ‚daří‘ v jeslích, školkách a školách. Domů si ho ‚přinesou‘ hlavně menší děti do pěti let, kteří jsou spolu se staršími lidmi také nejohroženější skupinou. Léčí se antibiotiky.
Očkování proti pneumokokové infekci není povinné, i když se o jeho zavedení již delší dobu jedná. Pacienti si ho hradí sami, ale některé pojišťovny na něj přispívají. Zdarma jsou očkovány pouze děti, které spadají do rizikových skupin (děti s poruchou imunity, s chronickým plicním onemocněním nebo děti, které prodělají minimálně 4 záněty středního ucha za rok).

Lékaři doporučují začít s očkováním co nejdříve: tři injekce ve věku dvou, tří a čtyř měsíců a poté dítě přeočkovat přibližně v roce a půl. Cena vakcíny se pohybuje okolo 2 000 Kč. Více např. na www.nahlas-os.cz.